X
مشاوره جراحی بینی

سوالات جراحی زیبایی بینی

هیچ جزئی از صورت به اندازه بینی برروی چهره تاثیر ندارد ، انحراف (کجی )، قوز دار بودن بینی و بزرگی ویا درازبودن بینی چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهد .در صورتیکه بینی شما با دیگر اجزای صورتتان هماهنگی نداشته باشد یا به فرم دلخواه شما نباشد ، شما کاندید جراحی بینی هستید.

جراحی پلاستیک بینی چیست ؟

جراحی ای که ظاهر بینی شما را تغییردهد ،جراحی پلاستیک بینی گفته می شود .دکتر سامان به دنبال ایجاد هماهنگی بیشتر چهره و به طور همزمان حفظ و ارتقای عملکرد سیستم تنفسی است . حتی یک اصلاح ساده هم می تواند تغییربزرگی در جهت هماهنگی اجزای چهره داشته باشد .

آیا بینی من برای جراحی بینی مناسب است ؟

گام اول برای برنامه ریزی مراحل جراحی پلاستیک بینی ، معاینه بینی ودلایل شما برای جراحی بینی است . به یاد داشته باشید هدف از جراحی بینی بهبود وضعیت شماست نه ایده ال بودن آن .
در ابتدا می بایست فرم وشکل ایده ال خود را برای دکتر سامان توضیح دهید و بعد از معاینه دکتر سامان به شما خواهد گفت که ایا ایجاد این فرم بینی امکان پذیر است یا فرم دیگری را به شما پیشنهاد می دهد .
دکتر سامان بینی شما را با دقت معاینه می کند ، تقارن آن را مورد بررسی قرار می دهد ، قدرت و شکل غضروف ، ضخامت و کیفیت پوست را می سنجد ، سپس بینی شما را از داخل با استفاده از اندوسکوپ مورد بررسی قرار می دهد تا داخل حفره های بینی شما را از لحاظ ساختاری بسنجد . سپس چندین عکس از زوایای مختلف بینی شما گرفته وآنها را به طور دقیق مورد بررسی قرار می دهد . یکی از بخشهای مهم ارزیابی صورت ،چانه است برای بعضی افرادی که می خواهند بینی بزرگشان را کوچک نمایند ، ایمپلت چانه در نظر گرفته می شود علت اینست که چانه کوچک، بینی را برجسته تر نشان می دهد .

بهترین سن برای جراحی پلاستیک بینی چه زمانی است ؟

اکثر مردم متعجب می شوند زمانیکه متوجه می شوند که حداقل سن برای جراحی پلاستیک بینی وجود دارد و یا ممکن است شما برای اینکار خیلی پیر باشید . در واقع بهترین زمان برای بهبود وضعیت ظاهری بینی بعد از اتمام دوره رشد است ، که عموما حدود سن 16 سالگی است ، بعد از شکل گیری ساختار کامل بینی ، در هر سنی می توان جراحی پلاستیک بینی را انجام داد البته اگر در سلامت جسمی خوبی باشید .
اکثر افراد مسن تر هم علاوه بر زیبائی ظاهری به دنبال بهبود وضعیت تنفسی هستند و با افزایش سن ، غضروف بینی باریکتر می شود و حالت الاستیسیته خود را از دست می دهد که باعث افتادگی نوک بینی وایجاد ظاهری نامطلوب می گردد که این هم یکی از دلایل تقاضا برای جراحی بینی در سن بالاست .

بعد از جراحی بینی

اکثر بیماران جراحی بینی را بدون درد ویا با درد جزئی گزارش می کنند که آن هم به آسانی با داروهای مسکن برطرف می شود .
بعد از عمل جراحی ، بینی شما برای چند روز پانسمان است و شما به مدت یک هفته نمی توانید به راحتی تنفس کنید در صورت لزوم دکتر سامان برای شما قرص های مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می نماید . در صورتیکه از عینک استفاده می کنید ، در 6 تا-4 هفته اول نباید هیچگونه فشاری به بینی تان وارد شود . دکتر سامان طرز استفاده از عینک را در روزهای نخست به شما آموزش می دهد. تامپونهای درون بینی 3 تا-2 روز اول برداشته می شود و نگهدارنده بیرونی 7 تا-6 روز بعد از عمل برداشته می شود .
شما می بایست انتظار کمی کبودی و ورم را داشته باشید که کمپرس آب سرد از ایجاد آن می کاهد . اکثر کبودی ها طی 4 تا-3 هفته اول از بین می روند وبعد از یک هفته پس از عمل می توانید کبودی ها رابا آرایش بپوشانید .
احساس پریشانی بلافاصله بعد از عمل امری عادی است که به آن "افسردگی بعد از عمل "می گویند که در اکثر افراد روی می دهد . نکته مثبت درباره عمل جراحی این است که بینی شما رفته رفته بهتر می شود .12 تا-6 ماه برای از بین رفتن ورم و تکمیل فرایند زیبائی ، زمان لازم است .